Makita RP0900X/2 1/4in Router 240v
Wickes  Makita RP0900X/2 1/4in Router 240v
www.wickes.co.uk
  • 0% 0% dislike  |
  • tell a friend
Product
Offer from
Wickes
Price
Description
Compact and easy to use plunge router with an excellent power to weight ratio. Max plunge capacity 35mm Collet capacity 1/4 or 3/8 inch Input Wattage 900W Can be connected to dust collection via optional accessory (not included) Net weight 2.7kg Straight guide, wrench 13mm and 22mm, collet cone 1/4 and 3/8 inch and carry case included